Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bratři - naše srdce zlomená válkou

16. 3. 2012

      Toto dánské koprodukční drama o válce a konfliktech v zázemí je vskutku vysoce nadstandartní podívanou na film vysoké úrovně. Už jméno režisérky Susann Bierové naznačuje dobrý směr. A to konkrétně  o zakořeněných traumatech a noční můrach jednotlivců i celého národa kolem spojeneckých misí v Afganistánu. 

     Tam odjíždí náše hlavní postava major Michael, který tak pracovně opouští svojí ženu a dvě malé dcery. V tom samém čase je z vězení propuštěn Michaelův divoký a nezodpovědný bratr Jannika. A zatímco v Dánsku kulminuje spor Jannikův s rodiči, je zasažená vojákova helikoptéra a Michael upadá do zajetí a jeho blízcí si myslí, že jejich milovaný syn, manžel a otec zemřel.

     Pocity osamělosti, bezmoci a nezamaskovatelná bolest pak vyprovokují mnohá spojenectví dosud rozdílných individualit, ale to opravdové překvapení má teprve přijít s Michaelovým návratem. Zajetí jej totiž změní ...

     (2004, R: S. Bier, H: C. Nielsen, N. L. Kaas, U. Thomsen a další, 113 minut).

                                                                                                                                                          JK.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Toto je první verze filmu

(Jiří K., 19. 3. 2012 23:56)

Toto je první verze filmu podle stejného scénáře, který byl prý údajně natočen už podruhé z daleko větší reklamou. Tak se docela těším i na tu druhou verzi až se s ní někdy setkám ...

Myslím si ale, že tato prvotní bude hlavně díky režisérky Susann Bierové kvalitnější. Nechci ale předbíhat ...

J.

??

(Jindřich, 16. 3. 2012 21:50)

Je tohle ten filmek: Bratři (2009)ČSFD- http://www.csfd.cz/film/234507-bratri/?all=1 , nebo je to už remejk toho filmu ?
Dík J.

YouTube- http://www.youtube.com/watch?v=oL4zIpb109k