Jdi na obsah Jdi na menu
 


CD od skupiny Kryštof - Jeviště

20. 1. 2011

     Do rukou se mi dostal cd nosič skupiny Kryštof z názvem "Jeviště" . 

       Co bych k němu napsal?  Upřímně, recenze muziky není má parketa, ale mohu říci že pokud se vám cd Kryštofu dostane do ruky, neváhejte. Kryštofům se to moc povedlo, texty  jsou opravdu perlí. 
  Ale abych  vás neodbyl pár větami, připojuji recenzi z webových stránek Muzikus se svolením autora Petra Korála. 

     Je nová deska ostravské sedmičky Kryštof, opravdu tak jiná než její předchůdkyně, jak se už dávno před jejím vydáním začalo proslýchat? Do značné míry ano. A rozhodně ne proto, že pánové tentokrát upotřebili možná o chloupeček víc samplů a elektroniky, aniž by popřeli svůj charakteristický zvukový rukopis.
Mimořádně chytlavé, typicky kryštofovské pop-refrény na vás příjemně zamrkají vlastně jen v případě skladeb Jeviště a Sedmilhář, ale i zde jsou skloubené s hodně „alternativně“ pojatými slokami. Jinak ovšem novinka opravdu moc nezní jako tradiční Kryštof, což je dáno zejména její hudební rozmanitostí a pořád ještě snesitelnou žánrovou neukotveností. Richard Krajčo a spol. si zřejmě definitivně přestali lámat hlavu s tím, jestli se to anebo ono k nim hodí, a když mají potřebu, bez zaváhání vcelku uvěřitelně vystřihnou třeba reggae ( DigiHrách), jazzík ( Ukolébavka) nebo z větší části velmi komorně, až šansonově laděnou skla dbu ( Bůhvíkam).
A k dobru nutno jako vždy přidat i Krajčovy texty. Ty se už za každou cenu nenutí do složitého metaforizování, mají hlavu a patu a rozhodně nepřipomínají jen vnitřně prázdnou nabubřelou vatu a samoúčelná pseudointelektuálská slovní cvičení. Jen ten humor Richardovi moc nejde, jak dokládá poněkud křečovitě zábavná „jamajsko-balkánská“ píseň OstravSKA balada. 

Zlatý hřeb: Sedmilhář, Malý princ
Zní to jako: nejpestřejší album Kryštofa

                                                                                                    Jindřich Matěk /autor recenze Petr Korál

http://www.youtube.com/watch?v=1p9ENgOylWw&feature=related

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář