Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cizinec ve mně - psychologický německý film režisérky Emily Atefové

20. 1. 2011

      Druhý celovečerní film této mladé režisérky se zaměřuje na málo známý problém poporodní deprese. Osobně doporučuji jako velmi přínosnou a inspirující studii vlastně ke službě  všem, kteří trpí, nebo mohou trpět nějakým druhem deprese, nebo úzkosti. Dovolím si tvrdit, že film je za tři knihy.

     Nyní k ději. Mladí manželé Rebecca a Julian žiji v radostném očekávání prvního dítěte. Když se miminko narodí, začne Rebecca v přítomnosti té drobné bytosti, která ji tolik potřebuje, pociťovat nevysvětlitelný strach a pocit bezmoci. S každým dnem je víc a víc zřetelné, že nárokům mateřství není schopná dostát.

     Frustrovaná žena navíc naráží na nepochopení vlastní situace ve svém okolí. Nicméně díky postupné snaze některých příbuzných, toleranci manžela a odborné pomoci v sobě postupně začíná objevovat mateřskou lásku a novou chuť do života.

     Doporučuji všem, kteří chtějí porozumět. Na filmu je citlivě zachycená skutečnost, že je-li někdo v podobné situaci jako Rebecca, potřebuje odbornou i lidskou pomoc nejen od jednoho člověka, ale z více stran. Od ošetřovatelky, maminky, moudrého psychologa, duchovního poradce, životního partnera. Tedy v ideálním případě. V tomto smyslu je snímek pro nás jistě velmi cenným přínosem.

                                                                                                           JK.

 

 http://www.youtube.com/watch?v=ff4as80L2L0

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář