Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nevinnost - Hřebejkův film z roku 2011

29. 10. 2012

      Přesněji od Hřebejka a Jarchovského, kterým se podařilo, jak je u nich už dobrým zvykem, vystihnout něco z naší doby, co jim připadalo důležité nám touto uměleckou formou zprostředkovat. Konkrétně v podobě psychologického dramatu jistě evropského formátu.

     Příběh Vám, milí čtenáři, prozrazovat nebudu. Jen malý nástřel. Vážený muž, lékař, je obviněný ze sexuálního zneužívání nezletilé. Jaké ovšem toto obvinění bude mít dopad na jeho rodinu? Téma stále aktuálnější. Ovšem film se ve své polovině láme a nabírá úplně jiný spád. Divák je otřesen, zaskočen.

    Cíl? Vystihnout atmosféru některých našich běžných mezilidských vztahů. Neprůhlednost, dvojakost, nejistota, podezírání se, podrazy i rezignace.

     Film vřele doporučuji i pro jeho vynikající vizuální zpracování, které si vzal na starost pan Martin Šácha. Dva české lvy z osmi nominovaných nakonec získala paní Aňa Geislerová (hlavní ženská role) a za vedlejší mužskou roli pan Hynek Čermák.

     (Český film 2011, R: J. Hřebejk, H: O. Vetchý, Z. Morávková, A. Geislerová, H. Čermák, A. Linhartová, A. Mihulová, R. Lizlerová a další, 98 minut).

                                                                                                            JK.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář