Jdi na obsah Jdi na menu
 


Objevování Peru - dokumentární film (Itálie 2008)

9. 11. 2010

   Rád bych vám představil tento dvoudílný  dokumentární snímek:

   Na celém světě se v průběhu dějin rodily a zase zanikaly nejrůznější civilizace. Jejich konec nastal někdy z neznámých důvodů, jindy je vyhladili krutí dobyvatelé. Jejich pozůstatky jsou však dodnes hodny obdivu. Umístění i uspořádání je fascinující ukázkou mistrovství stavitelů. Dokázali vytvořit z kamene úžasné stavby gigantických rozměrů. Jsou tak důmyslné, že by jejich realizace byla obtížná i dnes. Za takovými magickými místy se ve dvoudílném filmu vydali jeho tvůrci do Peru. Tyto oblasti se zkoumají už dlouhá léta. Naše poznatky však zůstávají někdy mlhavé, jindy zas překvapive a nevysvětlitelné. Takto je prezentován film na ČSFD http://www.csfd.cz/film/285031-objevovani-peru/ a distributorem. 

   Ale já chci jen krátce dodat dvě věci, co z tohoto dokumentu (mě osobně) bijí do oči. Evoluční teorie je nejspíš málo pravdivá. Starší stavby a poznatky „neznámých“ kultur jsou mnohem dokonalejší, než ty mladší, což svědčí spíše o vývoji opačném. A indiánské vyprávění o předpotopní kultuře a potopě světa mi jen připomíná, že potopa světa byla a je realitou zaznamenanou i v Bibli. 

  Ještě dodám že člověk musí koukat tak trochu za povrch a záznamy (jak v památkách, tak v ústní formě) o pradávných předcích oprostit od mytologického, obrazotvorného a výtvarného zpracování místních obyvatel kultur. 

                                              Příjemné pokoukání přeje:

                                                                                                     Jindřich.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xR9eFzP2Ucw

 

 

 


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář