Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohnivé srdce

20. 11. 2012

     Jsou, milí přátelé, filmové snímky, za které jsem velmi vděčný, protože mi pomáhají odkrývat obraz současného světa, vedou konkrétněji ke Kristově empatii v mém srdci a samozřejmě mě inspirují k modlitbám za trpící. Mezi ně patří i tento film "Ohnivé srdce". 

     Příběh děvčátka Awet je vlastně obžalobou vojenských režimů, které podobným příkořím vystavují tisíce dětí. Jsme vizuálně přivedeni do Eritrei, koncem 80. let. Když si pro malou Awet do sirotčince v Asmaře přijde starší sestra a oznámí jí, že půjdou žít s otcem, je dívka nadšena. Neví ještě, že bude na dobu, kdy ji vychovávali jeptišky, vzpomínat jako na nejhezčí období života.

     Nový domov je pro pětileté dítě zklamáním. Otec nejde pro ránu daleko a jeho nová žena dává dvěma nevlastním dceram najevo, že jsou pro ní jen bezplatnou pracovní silou. Nakonec otec Awet i její sestru předá eritrejské osvobozenecké frontě, aby zde "sloužili vlasti" ve válce s Etiopií.

     Dívkám nastává peklo vojenského života a fanatický dril, kterému odolají jen ty nejsilnější povahy. Film doporučuji každému, kdo hledá novou motivaci být vděčný za to, co my a naše děti nemuseli v našem prostředí nikdy poznat. Hlavní role slečny L. Micael je zahraná, k její poctě a obdivu, nesmírně pravdivě a působivě. Film je natočen podle skutečné události.

    (Feuerherz, It. - SRN - Rak. - Fr 2008, R: L. Falomi, H: L. Micael, S. Micael, D. Seyoum a další, 89 minut, v tigrajském a italském znění s titulky).

                                                                                                                JK.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář